CTÍM OTCE I MATKU, V TOM NEZNÁM BRATRA

Spravedlnost zvítězí

Filip Smoljak

Spravedlnost zvítězí

Filip Smoljak

První slovo Jana Rejžka (166) opět na webu!

O mém slávistickém vyznamenáváníNe, ani dnes jediné slovo o ruských agentech, rozvolňování nebo k jubileu jisté notorické oslintávačky všech našich prezidentů (jen Gottwaldovi nestačila vlézt do rakve), která by ovšem jistě brilantně zahrála i to, jak Křemílka vyslýchá StB po Vochomůrkově udání.
  Co ode mne můžete čekat jiného, než že navážu na slávistické získání hat-trickového titulu odhalením, jak kuriózně jsem  slavil vítězství v lize před 13 lety.
  To bylo tak. KAN vymyslel novinářskou Cenu Jana Beneše, která se udílela ve výroční den jeho předčasného úmrtí. A 17.května 2008 jsem se měl stát jejím prvním laureátem. Fajn, jenomže v době ceremoniálu hrála Slavia na právě otevřeném novém stadionu v Edenu o titul s Jabloncem! Pořadatelé měli pochopení pro mou vášeň a v programu zařadili dekorování na začátek.
  Abych neztrácel čas, pod sako a košili s kravatou jsem si oblékl červenobílý dres. Objednal jsem taxíka a okamžitě po převzetí lichotivého vyznamenání k němu vyrazil. Šoféra jsem varoval, že se mu budu za jízdy převlékat. Ani nemrkl, asi byl zvyklý v době Prague Pride na všelijaké zákazníky. Hbitě jsem se obnažil do trika útočníka Pavla Fořta, zápas jsme stihli, hoši sice jen remizovali 2:2 góly Belaida a Pudila, leč ke dvanáctému prvenství v historii to stačilo. Když už jsem se dopotácel do důchodu, naivně jsem si říkal, že mě nic nemůže zaskočit, všechno jsem totiž zažil. A bum! Slovenský estébák a defraudant předsedou české vlády, homosexuální páry nabízejí adopci českému Japonci a Slavia vybojuje třetí titul v řadě!
 Rád si počkám na další, raději příjemná překvapeni, nejlépe hned při podzimních volbách.

J. R. 3. 5. 2021