CTÍM OTCE I MATKU, V TOM NEZNÁM BRATRA

Spravedlnost zvítězí

Filip Smoljak

Spravedlnost zvítězí

Filip Smoljak

Pátrání po závěti a odkazu Ladislava Smoljaka

Zdá se, že veškeré závěti, rukopisy a další dokumenty Ladislava Smoljaka byly odcizeny. Jaká jsou fakta? Nálezkyně závěti: Kateřina Smoljaková, dcera, o nálezu informovala už v roce 2010, ale originály notáři nepředala. Kdo s veškerými listinami LS podle vlastních slov od roku 2011 disponuje: David Smoljak, syn a senátor PČR.

Při projednávání nově zjištěného majetku na návrh Filipa Smoljaka, syna zůstavitele, se dne 11. 8. 2020 k notářce JUDr. Vaňkové dostavili pouze dva dědicové:
Kateřina Smoljaková, dcera
David Smoljak, syn, senátor PČR
Druhá dcera Ladislava Smoljaka Alžběta se nedostavila bez udání důvodu.
Filip Smoljak nebyl notářkou řádně pozván, o jednání nebyl informován ani svými sourozenci, a proto se nemohl zúčastnit.

Na tomto zúženém a de facto „utajeném“ jednání u paní notářky JUDr. Vaňkové nebylo opět předloženo vůbec nic. Oba přítomni sourozenci David Smoljak a Kateřina Smoljaková ve zjevné shodě existenci závětí popřeli. Do protokolu bylo zapsáno toto:
„Co se týče závětí, dle prohlášení přítomných, nejde o nově nalezené závěti, ale o skripty a úvahy zůstavitele…“

Pokud máte kdokoliv nějaké informace o tom, kde by se mohly originály poslední vůle Ladislava Smoljaka nacházet a jak docílit toho, aby se konečně dostaly do rukou příslušného soudu, napište mi, proísm.
Spravedlnost snad nakonec přece jen zvítězí!

(Na obr. fragment Smoljakovy závěti z roku 2004)