CTÍM OTCE I MATKU, V TOM NEZNÁM BRATRA

Spravedlnost zvítězí

Filip Smoljak

Spravedlnost zvítězí

Filip Smoljak

Humorista Zdeněk Svěrák: Žižkovské divadlo Járy Cimrmana Cimrmana neprovozuje

Autorská práva Ladislava Smoljaka nejčastěji užívá skupina subjektů propojených se Zdeňkem Svěrákem. Jedná se zejména o příspěvkovou organizaci MČ Prahy 3 Žižkovské divadlo Járy Cimrmana, Divadelní agenturu Echo spol. s r.o., agenturu Aura-Pont sr.o. a některé další osoby subjekty zastoupené advokátní kanceláří Vyskočil, Krošlák a parneři s.r.o. Tato Svěrákova rodinná advokátní kancelář však tvrdí, že hry Járy Cirmana Žižkovské divadlo Járy Cimrmana neprovozuje. Absurdní zápletka se začíná konečně rozmotávat.

Filip Smoljak nedávno vyhrál nad Žižkovským divadlem Járy Cimrmana (ŽDJC) v menším soudním sporu o uznání nároku plynoucího z autorských práv Ladislava Smoljaka k dílu „Psaní do nebe“. To bez jeho souhlasu sestavil z původních divadelních her Zdeněk Svěrák a dvakrát odehrál v tomto divadle bez jakékoliv autorské licence.
V řízení před Městským soudem v Praze bylo m.j. prokázáno, že provozovatelem divadelních představení Smoljaka a Svěráka je příspěvková organizace MČ Prahy 3 ŽDJC, nikoliv Divadelní agentura Echo spol. s.r.o., jak se snaží Svěrákovi advokáti soudu manipulativně vnutit. Tzv. absence pasivní legitimace ŽDJC je také hlavní obranou Svěrákova týmu i ve velkém sporu mezi Smolajkem a ŽDJC, kde jde již o více než půl milionu korun a pravděpodobně zde došlo také k padělání licenčního ujednání z období před smrtí Ladislava Smoljaka, kterým měl údajně dát licenci Divadelní agentuře Echo spol. s r.o. Toto podezření z podvodu již šetří Policie ČR a jednou z podezřelých osob je Smoljakův potomek, senátor David Smoljak.
Není úplně překvapivé, že David Smoljak, Zdeněk Svěrák a Divadelní agentura ECHO klanu Kotkových rozesílají společně dopis všem divadlům v ČR, aby se nadále dopouštěla porušování práva a Filipa Smoljaka okrádala, když pod záminkou mnoha nepravdivých tvrzení jim doporučují, aby za užití děl platila odměny nikoliv Filipovi, ale agentuře. DA ECHO byla totiž tímto skoro mafiánským spolkem vybrána k tomu, aby vybírala výpalné a těžila další nelegální výnosy z práce a invence Ladislava Smoljaka.

TAK ALESPOŇ VSTANEŠ, ZDEŇKU, NE, KDYŽ S TEBOU MLUVÍM?!!!!

Přečtěte si více o úspěších v boji za práva Ladislava Smoljaka.