CTÍM OTCE I MATKU, V TOM NEZNÁM BRATRA

Spravedlnost zvítězí

Filip Smoljak

Spravedlnost zvítězí

Filip Smoljak

Cimrman pomáhá: pro Simonku jsme vybrali přes sedm tisíc korun

„Tam dobrák úpí, vrch má duše křivá. Jak ale říkám na každičké štaci: svět bude lepší, dáme-li si práci. Je marné vzlykat, modliti se zdrávas, vše záleží jen na vás a taky na nás. No a hlavně na vás!“
I tato slavná Vavrochova replika z Cimrmanovy divadelní hry Záskok zazněla 5. září v Horních Počernicích při představení Divadelního studia Martiny Výhodové, které jsem měl tu čest uvádět a také doprovázet nepodařenou hrou na klavír.

Že záleží jen na nás a hlavně na vás, vy blbci, co sedíte vždycky vlevo, a také to, že v dnešní společnosti „vrch má duše křivá“, si skoro každý den můžeme připomenout na stránkách libovolného zpravodajství. Nebudu opakovaně jmenovat všechny podezřelé nebo již odsouzené soudce, ani kauzy posledních let (Rath, Rittig, Sotolář, Rafaj…)
Naopak! V přírodě je potřeba vyvažovat. Někdo krade, jiný musí darovat, někdo vyznává násilí a destrukci, jiný tvoří, a když jeden popírá autorství vlastního otce k divadelním inscenacím, ten druhý musí naopak v díle svého otce pokračovat a vytvářet nové divadelní zážitky!

Začal jsem tedy u sebe. Vždy jsem chtěl pomáhat podvedeným, poníženým nebo nemocným. A také celý život miluji divadelní prostředí. Takže pro mě není co řešit…..

Zde malá ukázka (5 min.): Záskok pro Simonku

Scénka s Filipem Smoljakem: Klávesa Gé a Á a Há

Příští divadelní představení pro Simonku se bude konat 3. 10. 2020 v 18:00 opět v Divadle Horní Počernice. Tentokrát si zahraji s veselým souborem z Veselí nad Lužnicí celého Posla z Liptákova. Máte se opět na co těšit!

Kupte si vstupenku, celá částka vstupného půjde Simonce na osobní asistenci.