První slovo (V)

Kdo byl v Pionýru, hlašte se u Ovčáčka!

 Pane Alexandře Klimente. Jakápak Nuda v Čechách. Denně se přece u nás odehrává nekonečné pimprlové divadlo, které může bavit jen diváky s vystuženým žaludkem. Inaugurační projev Miloše Zemana, pln jeho známé pomstychtivosti a zášti k novinářům (s výjimkou Jaromíra Soukupa, že), byl nejzajímavější ve chvíli, kdy se marně snažil utřít sopl, než byl ochrankou odnesen.

Samozřejmě vděčně vzpomínám na demonstraci minulé pondělí na Václavském náměstí s vynikající pozitivní atmosférou, po níž jen hluchoněmý esenbák Ondráček může plivnout, že tam bylo pár křiklounů čili demokratická žumpa. Jedeme dál!

Atmosféra ve společnosti je však zvichřena, cosi je ve vzduchu. Viz vynikající akce bratrů Slováků po vraždě novináře Jana a jeho snoubenky Martiny, kterou tieto oní Fico a Krajňák prostě nemůžou ustát.

Bylo výborné, že se k aktuální situaci a zejména k pokusům různých nácků cenzurovat či rovnou rušit Českou televizi rázně v přímém přenosu vyslovili mnozí filmaři během sobotního udílení Českých lvů včetně Jana Svěráka, Olgy Sommerové, Zuzany Kronerové, Pavla Nového či Marka Najbrta. A kdopak je za to pokáral? Bezostyšná normalizační obdivovatelka Třiceti případů majora Zemana a Okresu na severu Mirka Spáčilová, kterou Babišův poskok šéfredaktor Plesl drží v MF DNES coby tragickou zombie. Jo, tak svoboda médií je jí k smíchu?

Dalším kandidátem na titul idiota týdne či měsíce je permanentní směšná figura, nedostudovaný vyklouz, redaktor stalinistických Haló novin a Blesku Jiří Ovčáček, který má tu nebetyčnou drzost náhle zkoumat, kdo byl kdy v Pionýru? No tak třeba byl, a potom? Malinký Václav Klaus prý stavěl v květnu 1945 barikády!

Fakt mi teď brní hlava z toho, jak si kamarádi pořád chtějí povídat o Zemanovi a Babišovi a podobných a po celé republice lidi taky, a co s tím provedem a jak jsme v….pytli. Našel jsem citát od Svatého Augustina z 5. století:“ „Říkáte: Časy jsou zlé? Časy jste vy!“ Dobré ráno!